rozaniec za dzieci

 

CZYM JEST RÓŻANIEC RODZICÓW?
To wspólnotowa modlitwa rodziców w intencji dzieci na różańcu, przy czym każdy z rodziców odmawia tylko jedną dziesiątkę różańca.
Po co taka modlitwa?
Jako rodzice pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe. Dbamy o ich rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny. Zdajemy sobie jednak sprawę z naszej ograniczoności i ogromu zła, jakie nas otacza: narkomania, alkoholizm, pornografia, rozboje, okultyzm, sekty..., można wymieniać w nieskończoność! Niestety, często są to nie tylko zagrożenia zewnętrzne, ale również trudna sytuacja w naszych rodzinach. Co zrobić aby przerwać ten łańcuch zła? Sami z siebie nic nie możemy uczynić! Zawierzmy więc nasze dzieci, rodziny i nas samych Panu Jezusowi przez ręce Jego Matki. Jak to zrobić?
Jednym ze sposobów jest Różaniec Rodziców.

CO DAJE MODLITWA RÓŻAŃCEM RODZICÓW?
Świadomość tej wspólnej modlitwy i opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicom niesłychany spokój. Modlitwa ta często uwalnia od lęków o dziecko, o jego bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Dotyczy to zwłaszcza matek, a ojcom pozwala na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka i okazanie miłości. Modlitwą obejmujemy nasze dzieci, ale modlitwa ta uzdrawia również relacje w naszych rodzinach. Pozwólmy Panu Jezusowi na dotknięcie każdej naszej rodziny i uleczenie jej. Pan Jezus nie odmawia żadnej naszej prośbie, zanoszonej do Niego przez ręce Jego Matki.

JAK WIELU RODZICÓW MODLI SIĘ W TEN SPOSÓB?


Obecnie istnieje ponad 2000 róż (tak w tradycyjnej nomenklaturze nazywamy 20 osobowe grupy rodziców) co oznacza, że codziennie 40.000 rodziców modli się za swoje dzieci na różańcu.
Również przy naszej parafii rodzice modlą się Różańcem Rodziców. Istnieje już 6 pełnych róż , a do kolejnej przystępują nowi rodzice. Co ważne, nie są to rodzice wyłącznie z naszej parafii, ale również nasi przyjaciele, krewni i znajomi mieszkający na terenie całej Polski.
Róże w  parafii MBNP w Grodzisku Maz. i ich patroni:
1.Św.Siostry Faustyny Kowalskiej powstała 06.04.2013
2.Św.Joanny Beretty-Molli powstała 02.10.2013
3.Św.Jana Pawła II powstała 23.10.2013
4.Aniołów Stróżów powstała 21.12.2013
5.Św.Ojca Pio powstała 12.02.2014
6.Św.Michała Archanioła powstała 28.05.2014

7. ................... CZEKA NA CIEBIE !!!

Róże zarejestrowane są na stronie inicjatorów dzieła różańca rodziców (numery są podane przy patronach),tam również można przeczytać o historii,świadectwa,rozważania.

WWW.ROZANIECRODZICOW.PL

 

Moderatorką róż w naszej parafii jest Dorota Piziorska
tel.509189727 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Cztery minuty dziennie !!! - tyle czasu potrzeba na odmówienie dziesiątki Różańca za swoje dzieci i dzieci wszystkich modlących się. To prawdziwy szturm nieba w intencji naszego potomstwa.

 

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.