Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dziecka to dla całej rodziny szansa na pogłębienie przyjaźni z Bogiem oraz na odnowienie życia zgodnie z zasadami Ewangelii. I Komunia Święta to okazja do tego, by wraz z dzieckiem wspomnieć i ponownie przeżyć chrzest święty, który przyjęło ich dziecko. Chrzest to bowiem sakrament, w którym Bóg zawierzył rodzicom dziecko, które On kocha i które jest Jego przybranym dzieckiem.


Przygotowanie dziecka do osobistego i pogłębionego spotkania z Bogiem w Sakramencie Pokuty i I Komunii Świętej to najważniejsze i najpiękniejsze zadanie rodziców. Księża i katecheci pomagają rodzicom w wypełnieniu tego zadania, ale nie mogą ich w tym zastąpić. Niezwykle ważnym sposobem przyprowadzania dziecka do Boga jest wspólna modlitwa w rodzinie, regularny udział całej rodziny w niedzielnej i świątecznej Eucharystii, a także wspólna lektura Pisma Świętego.

 

NOWE TERMINY zaległych uroczystości:

  • I Komunia – 20.09.2020 (Igr.), godz.11.30.

                         27.09.2020 (II gr.), godz.11.30.

  • Rocznica I Komunii Świętej – 20.09.2020, godz.13.00.

Informacje dla Rodziców:

1) Ostateczny podział na grupy komunijne zamykamy z dniem 1.08.2020!

2) Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców z obu grup komunijnych, planujemy na niedzielę – 30.08.2020, po Mszy Św. o godz.11.30, w dolnym kościele. Jest to jedyne spotkanie organizacyjne, więc obecność wszystkich rodziców jest niezbędna. Otrzymają Państwo dokładny program bezpośrednich przygotowań dla obu grup, oraz zapoznają się z aktualną ofertą fotografa i kamerzysty. Prosimy, aby dzieci nauczyły się do tego dnia formułki spowiedzi z dzienniczków.

3) Spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców przed Rocznicą I Komunii Świętej planujemy na niedzielę – 6.09.2020, po Mszy Św. o godz.11.30.

 

  • NOWA GRUPA KOMUNIJNA NA ROK 2021

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci I - komunijnych planujemy na niedzielę 11.10.2020, po Mszy Św. o godz.11.30. Do 20.09. należy złożyć wypełnioną deklarację I – komunijną w kancelarii parafialnej lub w zakrystii u duszpasterzy (druk do pobrania poniżej, lub u Księży). Rodzice dzieci chrzczonych poza naszą parafią powinni dostarczyć również świadectwo chrztu dziecka do 31.10. do osób odpowiedzialnych za grupę komunijną!

(Powyższe ustalenia zależą oczywiście od sytuacji epidemiologicznej).

DO POBRANIA DEKLARACJA (pobierz)  

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.