Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dziecka to dla całej rodziny szansa na pogłębienie przyjaźni z Bogiem oraz na odnowienie życia zgodnie z zasadami Ewangelii. I Komunia Święta to okazja do tego, by wraz z dzieckiem wspomnieć i ponownie przeżyć chrzest święty, który przyjęło ich dziecko. Chrzest to bowiem sakrament, w którym Bóg zawierzył rodzicom dziecko, które On kocha i które jest Jego przybranym dzieckiem.


Przygotowanie dziecka do osobistego i pogłębionego spotkania z Bogiem w Sakramencie Pokuty i I Komunii Świętej to najważniejsze i najpiękniejsze zadanie rodziców. Księża i katecheci pomagają rodzicom w wypełnieniu tego zadania, ale nie mogą ich w tym zastąpić. Niezwykle ważnym sposobem przyprowadzania dziecka do Boga jest wspólna modlitwa w rodzinie, regularny udział całej rodziny w niedzielnej i świątecznej Eucharystii, a także wspólna lektura Pisma Świętego.

Spotkania przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej będą odbywać się w wyznaczonych terminach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1130:

8 październik– poświęcenie różańca

19 listopad– poświęcenie książeczki

17 grudzień– poświęcenie medalika

7 styczeń– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

11 luty– poświęcenie Pisma świętego

11 marzec– poświęcenie krzyża

8 kwiecień– poświęcenie stroju komunijnego

13 maj– wskazania dotyczące bezpośredniego przygotowania i przeżywania Pierwszej Spowiedzi
i Komunii świętej w rodzinie.

19 maja – Pierwsza Spowiedź święta

20 maja 2018 Pierwsza Komunia święta o godz. 11.30

 

 

DO POBRANIA DEKLARACJA  (tutaj)

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.