Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dziecka to dla całej rodziny szansa na pogłębienie przyjaźni z Bogiem oraz na odnowienie życia zgodnie z zasadami Ewangelii. I Komunia Święta to okazja do tego, by wraz z dzieckiem wspomnieć i ponownie przeżyć chrzest święty, który przyjęło ich dziecko. Chrzest to bowiem sakrament, w którym Bóg zawierzył rodzicom dziecko, które On kocha i które jest Jego przybranym dzieckiem.


Przygotowanie dziecka do osobistego i pogłębionego spotkania z Bogiem w Sakramencie Pokuty i I Komunii Świętej to najważniejsze i najpiękniejsze zadanie rodziców. Księża i katecheci pomagają rodzicom w wypełnieniu tego zadania, ale nie mogą ich w tym zastąpić. Niezwykle ważnym sposobem przyprowadzania dziecka do Boga jest wspólna modlitwa w rodzinie, regularny udział całej rodziny w niedzielnej i świątecznej Eucharystii, a także wspólna lektura Pisma Świętego.

 

I Komunia Święta 2022 - 2 grupy:

  • 22.05.2022, godz.11.30.

  • 29.05.2022, godz.11.30.

 

Przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczynamy od niedzieli 26.09.2021, po Mszy o godz.11.30., w kościele. Jest to pierwsze obowiązkowe spotkanie organizacyjne z Rodzicami i dziećmi. Otrzymają wtedy Państwo szczegółowy program przygotowań i dokonają zapisu dziecka do wybranej przez siebie grupy komunijnej.

  • Do dnia powyższego spotkania - 26.09.2021 - należy złożyć w kancelarii parafialnej dokument: deklarację I – komunijną. Jest ona formalnym zgłoszeniem dziecka do grupy komunijnej ze strony Rodziców. Formularz jest do pobrania w zakrystii, lub w zakładce poniżej.

  • Rodzice dzieci chrzczonych poza naszą parafią powinni dostarczyć również świadectwo chrztu, najpóźniej do 31.10.2021 do S. Amadei odpowiedzialnej za grupy komunijne!

  • Dzieci, zamieszkałe na terenie innej parafii mogą przystąpić do I Komunii w naszej parafii, po przedłożeniu tutejszemu Ks. Proboszczowi zgody od Proboszcza z parafii miejsca zamieszkania (wraz z deklaracją I - komunijną – do 26.09.2021)

 

Zapraszamy do współpracy w pięknym przygotowaniu dzieci do I Komunii –

Ks. Proboszcz Jarosław Miętus, S. Amadea Goliszewska

 

 

DO POBRANIA DEKLARACJA (pobierz)  

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.