Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dziecka to dla całej rodziny szansa na pogłębienie przyjaźni z Bogiem oraz na odnowienie życia zgodnie z zasadami Ewangelii. I Komunia Święta to okazja do tego, by wraz z dzieckiem wspomnieć i ponownie przeżyć chrzest święty, który przyjęło ich dziecko. Chrzest to bowiem sakrament, w którym Bóg zawierzył rodzicom dziecko, które On kocha i które jest Jego przybranym dzieckiem.


Przygotowanie dziecka do osobistego i pogłębionego spotkania z Bogiem w Sakramencie Pokuty i I Komunii Świętej to najważniejsze i najpiękniejsze zadanie rodziców. Księża i katecheci pomagają rodzicom w wypełnieniu tego zadania, ale nie mogą ich w tym zastąpić. Niezwykle ważnym sposobem przyprowadzania dziecka do Boga jest wspólna modlitwa w rodzinie, regularny udział całej rodziny w niedzielnej i świątecznej Eucharystii, a także wspólna lektura Pisma Świętego.

 

NOWE TERMINY zaległych uroczystości :

  • I Komunia – 27.09.2020

1) Pierwsze spotkanie komunijne dla dzieci i rodziców, będące kontynuacją przygotowań, planujemy na niedzielę – 30.08. Będzie to ostatnie spotkanie formacyjne dotyczące Sakramentu Pokuty, więc obecność dzieci i rodziców jest obowiązkowa. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu. Na tym spotkaniu otrzymają Państwo dokładny program bezpośrednich przygotowań.

(Powyższe ustalenia zależą oczywiście od sytuacji epidemiologicznej).

2) Odbiór strojów komunijnych planujemy na czerwiec. Proszę sprawdzać informacje w zakładce komunijnej.

3) Przygotowanie do I Komunii w domu w maju (pdf).

  • Rocznica I Komunii Świętej – 20.09.2020

Informacje dotyczące przygotowań do rocznicy podamy na początku września.

 

DO POBRANIA DEKLARACJA (pobierz)  

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.