Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela zwykła

1. W sobotę 17 września przypada 77 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Jest to również Dzień Sybiraka. Z tej okazji zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18:00 , a po niej uczestniczyć będziemy w koncercie chóru z Grodna i obejrzymy wystawę o losach Polaków na Kresach Rzeczpospolitej. Serdecznie zapraszamy.

2. Rozpoczynamy w naszej parafii spotkania formacyjne dla małżeństw. Prowadzić je będzie ks. Rafał Chruśliński z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach. Pierwsze spotkanie w piątek 23 września po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:30 w kościele. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.

3. Przypominamy o rozpoczętych przygotowaniach do bierzmowania i I komunii św. Prosimy rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży o zainteresowanie się tym tematem i poczynienie odpowiednich kroków w celu zadeklarowania udziału w spotkaniach przygotowujących do godnego przyjęcia tych sakramentów. Do końca września prosimy o wypełnienie i dostarczenie formularzy komunijnych do kancelarii parafialnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

4. W niedzielę o godz. 10:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na próbę scholki. Próby prowadzić będzie pani Ania Krawczykiewicz przy pomocy s. Immakulaty i pana Jana Halbersztata. Próby chóru parafialnego odbywają się w środy o godz. 18:30. Zapraszamy chętnych, odważnych i pełnych animuszu do śpiewania. Próby prowadzi pani Małgorzata Grabska.

5. W naszej parafii 7 października 2016 r. rozpoczną się rekolekcje zawierzenia. Poprowadzi je ks. Michał Filipowicz. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

6. Trwają zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcam do udziału i dziękuję organizatorom za inicjatywę.

7. Od pierwszej niedzieli października o godz. 19:00 zaraz po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kolejny cykl nauk przedmałżeńskich. W naszej parafii w ramach kursu będzie można skorzystać z poradni małżeńskiej. Zachęcamy narzeczonych do zainteresowania się kwestią ukończenia kursu.

8. W tym tygodniu w naszej parafii przeżywać będziemy 40-godzinne nabożeństwo. Jest to okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i uczestniczenia w nieustającej modlitwie kościoła w intencji ogarniającej życie rodziny, parafii, Ojczyzny i całego świata. Adoracja rozpocznie się dzisiaj 11 września po Mszy św. o godz. 13:00 i trwać będzie do poniedziałkowej Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy naszych parafian do wytrwałej modlitwy.

AKTUALNE INFORMACJE KATECHETYCZNE – WRZESIEŃ 2021:

1. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ 2021 (dla dzieci komunijnych z roku 2020) – 19.09.2021, godz.11.30

•  Spotkanie dla dzieci i rodzicówwtorek, 7.09.2021, godz.19.30., kościół

2. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ 2022 (dla dzieci komunijnych z maja 2021) – 12.06.2022, godz.11.30

•  Spotkanie dla dzieci i rodzicówwtorek, 21.09.2021, godz.19.30., kościół

3. I KOMUNIA ŚWIĘTA 2022 – 2 GRUPY: 22.05.2022, 29.05.2022; godz.11.30.

•  Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodzicówniedziela, 26.09.2021, godz.11.30., kościół/sala

(szczegółowe informacje w zakładce powyżej: Sakramenty/I Komunia Święta)

jp2 grodzisk pomnik

rekolecje2021 plakat podsumowanie