Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela zwykła

1. W sobotę 17 września przypada 77 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Jest to również Dzień Sybiraka. Z tej okazji zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18:00 , a po niej uczestniczyć będziemy w koncercie chóru z Grodna i obejrzymy wystawę o losach Polaków na Kresach Rzeczpospolitej. Serdecznie zapraszamy.

2. Rozpoczynamy w naszej parafii spotkania formacyjne dla małżeństw. Prowadzić je będzie ks. Rafał Chruśliński z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach. Pierwsze spotkanie w piątek 23 września po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:30 w kościele. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.

3. Przypominamy o rozpoczętych przygotowaniach do bierzmowania i I komunii św. Prosimy rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży o zainteresowanie się tym tematem i poczynienie odpowiednich kroków w celu zadeklarowania udziału w spotkaniach przygotowujących do godnego przyjęcia tych sakramentów. Do końca września prosimy o wypełnienie i dostarczenie formularzy komunijnych do kancelarii parafialnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

4. W niedzielę o godz. 10:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na próbę scholki. Próby prowadzić będzie pani Ania Krawczykiewicz przy pomocy s. Immakulaty i pana Jana Halbersztata. Próby chóru parafialnego odbywają się w środy o godz. 18:30. Zapraszamy chętnych, odważnych i pełnych animuszu do śpiewania. Próby prowadzi pani Małgorzata Grabska.

5. W naszej parafii 7 października 2016 r. rozpoczną się rekolekcje zawierzenia. Poprowadzi je ks. Michał Filipowicz. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

6. Trwają zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcam do udziału i dziękuję organizatorom za inicjatywę.

7. Od pierwszej niedzieli października o godz. 19:00 zaraz po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kolejny cykl nauk przedmałżeńskich. W naszej parafii w ramach kursu będzie można skorzystać z poradni małżeńskiej. Zachęcamy narzeczonych do zainteresowania się kwestią ukończenia kursu.

8. W tym tygodniu w naszej parafii przeżywać będziemy 40-godzinne nabożeństwo. Jest to okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i uczestniczenia w nieustającej modlitwie kościoła w intencji ogarniającej życie rodziny, parafii, Ojczyzny i całego świata. Adoracja rozpocznie się dzisiaj 11 września po Mszy św. o godz. 13:00 i trwać będzie do poniedziałkowej Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy naszych parafian do wytrwałej modlitwy.

Bieżące informacje o przygotowaniu do zaległej I Komunii i Rocznicy I Komunii, oraz o nowej grupie komunijnej na rok 2021 będą umieszczane w zakładce: Sakramenty/I Komunia. Proszę sprawdzać.

bierz plakat 2020

spływOiS 2020b

rekolekcje 4 7 2020

Mamy zielone światło w sprawie organizacji rekolekcji parafialnych.
1. Ksiądz rekolekcjonista - ks. Adam Kurowski - opiekun i moderator   Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
2. Temat: "Bliżej siebie" - role małżonków w rodzinie. Formacja będzie w postaci konferencyjno-warsztatowej.
3. Koszty tygodniowego pobytu:
    dorośli- 620 zł
    młodzież-(12-19) - 520 zł,
    dzieci    - (3-12)  - 450 zł
    maluchy- (0-3)  -   140 zł.
Koordynator - Mińkowska Elżbieta

meski rozaniec

pielgrzymka wlochy 2020

Rzym (3 pełne dni) - Watykan - Castel Gandolfo - Asyż - Cortona - Florencja - Siena - Divino Amore