Kancelaria parafialna jest miejscem kontaktów duszpasterza z wiernymi. Każda parafia posiada osobowość prawną. Oznacza to m.in., że może wydawać dokumenty o charakterze prawnym.W kancelarii powinny być prowadzone i przechowywane księgi: ochrzczonych, małżeństw i zmarłych, księga metryk zastępczych, księga zawierająca wykaz przyjmujących Pierwszą Komunię świętą, księga bierzmowanych, księga przyjmujących sakrament chorych, książka zapowiedzi przedślubnych, księga intencji mszalnych, księga nawróconych, książka ogłoszeń parafialnych, dziennik korespondencyjny, książka inwentarzowa, kronika parafialna i inne.

zdj kancelaria

KANCELARIA CZYNNA:
W dni powszednie - w godz. 16:00-17:00
(w czasie kolędy po Mszy świętej)


Dane konta parafialnego:
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Piaskowa 21, 05-825 Grodzisk Maz.
13 8931 0003 0533 3681 2000 0001
Bank Spółdzielczy Wyszkowie z siedzibą

w Grodzisku Maz.ul. Kilińskiego

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Posiadanie bankowego dowodu wpłaty - w tytule polecenia przelewu wpisać cel:Kultu religijnego - jest to podstawą do odliczenia przekazanej darowizny w rocznym zeznaniu podatkowym w wysokości 6% rocznego dochodu.
Podstawa prawna:
2) Ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
/Dz.U. 2000r.Nr14 poz.176 z późn.zm.Roździał 6 art.26,ust.1 pkt.9b.ust.5.ust7.pkt.2

Za każdy dar serca serdeczne Bóg zapłać!
Ks. Proboszcz.

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.