Ogłoszenia parafialne  - II Niedziela Wielkiego Postu.

1. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się  w każdy piątek o godz. 17:00  dla dzieci z rodzinami, a o godz. 18:30 dla wszystkich parafian. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiane jest nabożeństwo „Gorzkich żali” o godz.17:30.  Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj, w drugą niedzielę Wielkiego Postu „ Ad gentes” wspieramy polskich misjonarzy. Otaczamy ich samych i całe dzieło misyjne modlitwą oraz daniną wielkopostną. Zachęcamy do ofiary na cele misyjne składanej tradycyjnie  do puszek przed kościołem.

3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 2 kwietnia w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. kanonik dr Piotr Odziemczyk – Wicekanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej. Prosimy o zarezerwowanie czasu na skupienie rekolekcyjne.

4.Rozpoczęliśmy nowy cykl nauk przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych do udziału, przypominając , że kurs jest jednym z warunków spisania protokołu przedmałżeńskiego. Konferencje odbywają się w kaplicy św. Jana Pawła II.

5. Zachęcamy do nabywania  świec  „Caritasowych” na wielkanocne stoły. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe, środki czystości. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do wyruszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową po dekanacie grodziskim. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Anny 31 marca 2017 r. o godz. 21:00, a zakończenie w parafii Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. W tym roku organizujemy parafialną pielgrzymkę na Kresy do Lwowa. Pielgrzymka planowana  jest w dniach 5 – 9 czerwca 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń a zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Serdecznie zapraszamy.

medjugorje 09 2019

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO MEDJUGORIE 29.09-05.10.2019

I Dzień 29.09.2019

Wyjazd z Grodziska Mazowieckiego w godzinach porannych. Msza Święta. Przejazd do Chorwacji. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

II Dzień 30.09.2019

Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Ludbreg do Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa, gdzie w 1411 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Przejazd do miejscowości Marija Bistrica w pobliżu Zagrzebia. Znajduje się tu najważniejsze w Chorwacji Sanktuarium Maryjne. Przejazd do Veprić-Sanktuarium nazywane chorwackim Lourdes i Msza Święta. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie-zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

III Dzień 01.10.2019

Wejście na wzgórze Podbrdo gdzie wizjonerzy pierwszy raz zobaczyli Matkę Bożą. W drodze do figury Matki Bożej Królowej Pokoju umieszone są płaskorzeźby wykonane z brązu, przedstawiające tajemnice różańca. Indywidualna modlitwa. Przejście do Kościoła św. Jakuba, Msza Święta. W godzinach popołudniowych obiadokolacja. Nabożeństwa wieczorne przy parafii.

IV Dzień 02.10.2019

W godzinach porannych uczestnictwo w objawieniach Mirjany Dragićević-Soldo. Zwiedzanie Mostaru. Zwiedzanie zabytkowego miasta, katedry Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Mostarze. Zobaczenie Starego Mostu – obiektu wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie wodospadów Kravica. Powrót do Medjugorie. Msza Święta. Obiadokolacja. Czas wolny – nabożeństwa wieczorne.

V Dzień 03.10.2019

Droga krzyżowa na górze Kriżevac. Msza Święta w Kościele św. Jakuba. Czas wolny do obiadokolacji. W godzinach wieczornych udział w nabożeństwach przy parafii (różaniec i Adoracja Eucharystyczna), nawiedzenie figury Jezusa Zmartwychwstałego.

VI Dzień 04.10.2019

W godzinach porannych, Msza Święta. Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do hotelu na Węgrzech.

VII Dzień 05.10.2019

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Kahlenberg-Kościół pod wezwaniem św. Józefa. Msza Święta. Powrót w godzinach wieczornych do Grodziska Mazowieckiego.

Koszt: 750 zł + 230 Euro

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem LUX z klimatyzacją, opiekę polskojęzycznego pilota. 6 noclegów w hotelach/pensjonatach;           6 śniadań, 6 obiadokolacji. Ubezpieczenie NNW* ,opiekę duchową.

Cena nie obejmuje:

Posiłków w trakcie przejazdów (płatne we własnym zakresie);

UCZESTNICY PIELGRZYMKI MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNE DOWODY OSOBISTE LUB PASZPORTY

ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ LUB POD NUMERAMI TELEFONÓW: 603-884-906; 502-733-667

PRZY ZAPISIE OBOWIĄZUJE ZALICZKA W WYSOKOŚCI 50%.

*w przypadku chorób przewlekłych, prosimy o kontakt z organizatorem

* dla osób powyżej 70 rok życia ubezpieczenie jest wyższe/ kontakt z organizatorem/

Cena pielgrzymki jest przy uczestnictwie 42 osób.