Ogłoszenia parafialne  - II Niedziela Wielkiego Postu.

1. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się  w każdy piątek o godz. 17:00  dla dzieci z rodzinami, a o godz. 18:30 dla wszystkich parafian. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiane jest nabożeństwo „Gorzkich żali” o godz.17:30.  Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj, w drugą niedzielę Wielkiego Postu „ Ad gentes” wspieramy polskich misjonarzy. Otaczamy ich samych i całe dzieło misyjne modlitwą oraz daniną wielkopostną. Zachęcamy do ofiary na cele misyjne składanej tradycyjnie  do puszek przed kościołem.

3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 2 kwietnia w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. kanonik dr Piotr Odziemczyk – Wicekanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej. Prosimy o zarezerwowanie czasu na skupienie rekolekcyjne.

4.Rozpoczęliśmy nowy cykl nauk przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych do udziału, przypominając , że kurs jest jednym z warunków spisania protokołu przedmałżeńskiego. Konferencje odbywają się w kaplicy św. Jana Pawła II.

5. Zachęcamy do nabywania  świec  „Caritasowych” na wielkanocne stoły. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe, środki czystości. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do wyruszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową po dekanacie grodziskim. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Anny 31 marca 2017 r. o godz. 21:00, a zakończenie w parafii Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. W tym roku organizujemy parafialną pielgrzymkę na Kresy do Lwowa. Pielgrzymka planowana  jest w dniach 5 – 9 czerwca 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń a zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Serdecznie zapraszamy.

Bieżące informacje o przygotowaniu do zaległej I Komunii i Rocznicy I Komunii, oraz o nowej grupie komunijnej na rok 2021 będą umieszczane w zakładce: Sakramenty/I Komunia. Proszę sprawdzać.

rekolekcje 4 7 2020

Mamy zielone światło w sprawie organizacji rekolekcji parafialnych.
1. Ksiądz rekolekcjonista - ks. Adam Kurowski - opiekun i moderator   Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
2. Temat: "Bliżej siebie" - role małżonków w rodzinie. Formacja będzie w postaci konferencyjno-warsztatowej.
3. Koszty tygodniowego pobytu:
    dorośli- 620 zł
    młodzież-(12-19) - 520 zł,
    dzieci    - (3-12)  - 450 zł
    maluchy- (0-3)  -   140 zł.
Koordynator - Mińkowska Elżbieta

meski rozaniec

pielgrzymka wlochy 2020

Rzym (3 pełne dni) - Watykan - Castel Gandolfo - Asyż - Cortona - Florencja - Siena - Divino Amore