Ogłoszenia parafialne  - V Niedziela Wielkiego Postu.

1. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się  w każdy piątek o godz. 17:00  dla dzieci z rodzinami, a o godz. 18:30 dla wszystkich parafian. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiane jest nabożeństwo„Gorzkich żali ” o godz.17:30.  Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych  / wspominkowa / . O godz. 17:30 odczytamy wypominki i odmówimy modlitwy w intencji naszych zmarłych, polecając wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do wiecznej ojczyzny.

3. Rozpoczęliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. kanonik dr Piotr Odziemczyk – Wicekanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej.  Program w gablocie i poniżej.

4.  Przypominamy, że w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych sakrament chrztu świętego udzielany będzie na Mszy św. o godz. 13:00.

5. Zachęcamy do nabywania  świec  „Caritasowych” na wielkanocne stoły. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe, środki czystości. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej. Parafia przystąpiła do akcji „ Siatka Miłosierdzia”. Szczegóły u pań z Caritasu.

6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy przekazywać do siostry Justyny - w zakrystii, a w tygodniu do kancelarii parafialnej.

7. W sobotę 8 kwietnia o godz.16:00  odbędzie się w naszym kościele koncert pasyjny w wykonaniu zespołu „ Mazowsze ”. To wspaniałe wydarzenie artystyczne w przededniu Wielkiego Tygodnia możliwe jest dzięki życzliwości pana burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego i Rady Miasta Grodzisk Mazowiecki. Stosowny plakat na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy!

8. W sobotę 8 kwietnia o godz. 9:30  spotkanie kandydatów do bierzmowania. Wyruszamy do Świątyni Opatrzności Bożej na spotkanie młodzieży z ks. biskupem.

9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się pod krzyżem misyjnym o godz.12:00.  O godz.15:00 ulicami naszej parafii przejdzie Uroczysta Droga Krzyżowa zakończona nabożeństwem Gorzkich Żali. Zapraszamy do licznego udziału.

10. W przyszłą niedzielę przy parafii odbędzie się kiermasz organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Zapraszamy i polecamy życzliwej uwadze prace wykonane przez podopiecznych.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W PARAFII MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

2 - 5 kwietnia 2017r.

NIEDZIELA – 2 kwiecień

 Rozpoczęcie rekolekcji na Mszach św. - o godz. 8:00, 10:00, 11:30 , 13:00 i 18:00

PONIEDZIAŁEK – 3 kwiecień

 9:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

18:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

20:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

 

WTOREK – 4 kwiecień

 9:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

18:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

20:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

 

ŚRODA – 5 kwiecień

 9:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

18:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

20:00  Msza św. z nauką rekolekcyjną     i    ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI.

 

SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA:

- poranna    od godz. 8:30

- wieczorna od godz. 17:00

 

 

rok szkolny 2020

medjugorje 09 2019

 

 

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.