Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w naszej parafii przeżywać będziemy 40-godzinne nabożeństwo. Jest to okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i uczestniczenia w nieustającej modlitwie kościoła w intencji ogarniającej życie rodziny, parafii, Ojczyzny i całego świata. Adoracja rozpocznie się dzisiaj  10 września  po Mszy św. o godz. 13:00 i trwać będzie do wtorkowej  Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy naszych parafian do wytrwałej modlitwy.

2. W czwartek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Swiętego.

3. W piątek w kawiarence  parafialnej rozpoczyna spotkania formacyjne grupa młodzieżowa. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną.

4. W Biblitece Publicznej w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła się druga edycja Strefy Aktywnego Seniora. Zapraszamy wszystkich po 60-tce. Informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Od pierwszej niedzieli października o godz. 19:00 zaraz po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kolejny cykl nauk przedmałżeńskich.  W naszej parafii w ramach kursu będzie można skorzystać z poradni małżeńskiej. Zachęcamy narzeczonych do zainteresowania się kwestią ukończenia kursu. (grafik tutaj)

6. W  niedzielę o godz. 10:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na próbę scholki. Próby prowadzić będzie pani Ania Krawczykiewicz przy pomocy s.Amadei i pana Jana Halbersztata. Próby chóru parafialnego odbywają się w środy o godz. 18:30. Zapraszamy chętnych, odważnych i pełnych animuszu do śpiewania. Próby prowadzi pani Małgorzata Grabska.

7. W dniu 7.10.2017 r. odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka „ Różaniec do granic”. Nasza parafia weźmie udział w tej pięknej inicjatywie modlitwy w intencji naszego narodu. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kodnia, by przy naszej wschodniej granicy odmówić różaniec i prosić Opatrzność Bożą o miłosierdzie dla tego wszystkiego co dzieje się w naszym kraju. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.

8. Ofiary z dzisiejszej niedzieli składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na wsparcie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, gdzie kształcą się klerycy pragnący zasilić szeregi kapłańskie. Polecamy tę zbiórkę szczodrobliwości naszych parafian.

szczesliwa rodzina

Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań małżeńskich.  Spotkania są dedykowane dla wszystkich małżeństw, niezależnie od stażu. Prowadzi je ks. Adam Bajorski - naprawdę wyjątkowy rekolekcjonista z wieloletnim doświadczeniem pracy dla i z małżeństwami.  Zapraszamy pary z naszej parafii i nie tylko :-) Każde spotkanie rozpoczyna Msza Święta o 19:00.  Terminy wszystkich spotkań - kliknij w plakat.

Terminy spotkań

· 18.10.2017 - środa 19:00