Ogłoszenia parafialne  - II Niedziela Adwentu.

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania na przyjście Syna Bożego. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Informujemy, że Msze św. roratnie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 6:30. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego, pełnego wiary i tradycji uczestnictwa w porannej Mszy św. Nie zapominajmy o roratnich świecach – lampionach będących znakiem szczególnym na czas refleksji adwentowej. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę - 16 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Piotr Staniewicz – Dyrektor Archiwum Archidiecezji Warszawskiej i Biblioteki w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie .

2.  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIX  Dzień Solidarności z Kościołem Wschodnim. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie katolików w krajach byłego ZSRR.

3. W sobotę 15 grudnia 2018 r. o godz. 10:00  odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie kandydatów do bierzmowania. Przypominamy o uzupełnieniu brakujących danych np. aktów chrztu, świadka czy imienia świętego patrona. Obecność gimnazjalistów obowiązkowa.

4. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

5. Od poniedziałku 3 grudnia do świąt Bożego Narodzenia, ze względu na poranną Mszę św. roratnią -  nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 19:00.

6. Od zeszłej niedzieli w dolnym kościele można oglądać wystawę pt.„Ojcowie Niepodległości”.  Zapraszamy serdecznie i dziękujemy warszawskiemu oddziałowi IPN za udostępnienie wystawy.

7. W przyszłą niedzielę przy parafii odbędzie się kiermasz organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Zapraszamy i polecamy życzliwej uwadze prace wykonane przez podopiecznych.

splyw_2024.png

bialogora2024.jpg