Ogłoszenia parafialne  - Niedziela Palmowa

1.Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Nabożeństwa Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek rozpoczynają się o godz. 18:00 a w Wielką Sobotę o godz. 19:00 . Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim w ciągu całego dnia zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę. W Wielki Piątek o godz. 21:00 parafialny chór „ Adoramus ” śpiewać będzie pieśni pasyjne. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy o przyniesieniu świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w ramach liturgii Wielkiej Soboty.

2. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz.8:00 do 17:00, a we wsi Opypy o godz. 11:00 na paprociowej polanie. Pamiętajmy o nawiedzeniu Grobu Pańskiego, który umiejscowiony będzie w bocznej kaplicy z prawej strony kościoła.

3. Procesja rezurekcyjna rozpocznie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 rano i okrąży kościół wokół murów zewnętrznych. Proszę wszystkie asysty kościelne o przygotowanie sztandarów, feretronów, a bielanki o sypanie kwiatków na trasie procesji.

4. W Niedzielę Wielkanocną na  Mszy św. o godz. 13:00 odbędą się chrzty dzieci. Przypominamy o konieczności uzupełnienia danych i podpisów w księgach metrykalnych przynajmniej 20 min. przed uroczystością.

5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy przekazywać do siostry Justyny - w zakrystii, a w tygodniu do kancelarii parafialnej.

6. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

7. Pan Burmistrz zaprasza na Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych, które odbędzie się  w sobotę 20 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w MEDIATECE przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.

8. Dzisiaj, o godz.15:00 ulicami naszej parafii przejdzie Uroczysta Droga Krzyżowa zakończona nabożeństwem Gorzkich Żali. Zapraszamy do licznego udziału.

9. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy z udziałem dzieci w Wielki Piątek o  godz. 9:30, po adoracji próba sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Spotkanie przed rocznicą I Komunii Św. dla dzieci i rodziców – w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 11:30.

Zapraszamy na wystawę wielkanocnych baranków do sali przy kawiarence –  rozstrzygnięcie konkursu  w niedzielę Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia na Mszy św. o godz. 11:30.

IX Grodziskie Kolędowanie - Link do zdjęć: (link)

ulotka fin miniatura