Ogłoszenia parafialne  - I Niedziela Adwentu.

1.12.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania na przyjście Syna Bożego. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Informujemy, że Msze św. roratnie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 630. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego, pełnego wiary i tradycji uczestnictwa w porannej Mszy św. Nie zapominajmy o roratnich świecach – lampionach będących znakiem szczególnym na czas refleksji adwentowej. Przypominamy, że 15 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ojciec dr Marek Kotyński  - redemptorysta – teolog duchowości – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie -  profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych / wspominkowa / . O godz. 1730 odmówimy różaniec w intencji naszych zmarłych, polecając wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do wiecznej ojczyzny.

3. W środę 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Jest to również dzień modlitw za bezrobotnych – poszukujących pracy. W piątek                         6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Nie zapomnijmy obdarować swoich bliskich a zwłaszcza dzieci drobnymi upominkami.

4.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy  dzień solidarności z kościołem Wschodnim. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie katolików w krajach byłego ZSRR.

5. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

6. W następną niedzielę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

7. Od poniedziałku 2 grudnia do świąt Bożego Narodzenia, ze względu na poranną Mszę św. roratnią -  nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 1900.

8. W przyszłą niedzielę 8 grudnia w naszej parafii gościć będziemy Siostry Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej z Pruszkowa. Otoczmy dzieło sióstr naszą życzliwością.

9. W dzisiejszą  niedzielę taca przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Bieżące informacje o przygotowaniu do zaległej I Komunii i Rocznicy I Komunii, oraz o nowej grupie komunijnej na rok 2021 będą umieszczane w zakładce: Sakramenty/I Komunia. Proszę sprawdzać.

bierz plakat 2020

spływOiS 2020b

rekolekcje 4 7 2020

Mamy zielone światło w sprawie organizacji rekolekcji parafialnych.
1. Ksiądz rekolekcjonista - ks. Adam Kurowski - opiekun i moderator   Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
2. Temat: "Bliżej siebie" - role małżonków w rodzinie. Formacja będzie w postaci konferencyjno-warsztatowej.
3. Koszty tygodniowego pobytu:
    dorośli- 620 zł
    młodzież-(12-19) - 520 zł,
    dzieci    - (3-12)  - 450 zł
    maluchy- (0-3)  -   140 zł.
Koordynator - Mińkowska Elżbieta

meski rozaniec

pielgrzymka wlochy 2020

Rzym (3 pełne dni) - Watykan - Castel Gandolfo - Asyż - Cortona - Florencja - Siena - Divino Amore