Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela zwykła

12.09.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę 12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 1200 odbywa się beatyfikacja sług bożych:                            Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej – franciszkanki. Zapraszamy do uczestnictwa poprzez transmisje medialne.                Za tydzień 19 września na Mszy św. o godz.1300 ksiądz Janusz Bodzon - kanclerz Warszawskiej Kurii Metropolitalnej poświęci kaplicę błogosławionego prymasa i zainstaluje relikwie. Serdecznie zapraszamy na tę skromną uroczystość.

216 września o godz.1900 w Centrum Kultury w Grodzisku Maz. odbędzie się spotkanie młodzieży pod hasłem Kulturalne Bierzmowanie. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu. Opiekunem z ramienia parafii grupy uczestników spotkania będzie ks. Paweł.

3. I komunia św. w tym roku szkolnym odbędzie się w dwóch grupach:                        22 i 29 maja 2022 r.  Przygotowania rodzin z dziećmi odbywać się będą tradycyjnie, w drugą niedzielę miesiąca na i po Mszy św. o godz. 1130. Pierwsze spotkanie z deklaracjami odbędzie się 26 września po Mszy św. o godz.1130.

Rocznica I Komunii św. 2022 r./ dla wszystkich dzieci komunijnych z 2021 r./ odbędzie się 12 maja 2022 r. na Mszy św. o godz.1130. Spotkanie   organizacyjne dla rodziców z dziećmi – we wtorek 21.09. o godz. 1930 w kościele.

4. Przystąpienie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – bierzmowanie – planowane jest na  27 IV 2022 r. o godz. 1800Pierwsze spotkanie informujące o warunkach udziału w przygotowaniu do tego sakramentu odbędzie się w sobotę 18  września 2021 r. o godz. 1000 dolnym kościele.

5. We wtorek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6. Dziękuję wszystkim życzliwym parafianom, za ofiarę na pomnik św. Jana Pawła II, który zostanie poświęcony w dniu 24 października 2021 r. przez biskupa Michała Janochę.

7. Grupa Odnowy w Duchu św. „ Radość Pana” zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu,  w dniu 18 września 2021 r. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. Od pierwszej niedzieli października o godz. 1900 zaraz po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kolejny cykl nauk przedmałżeńskich.  Zachęcamy narzeczonych do zainteresowania się kwestią ukończenia kursu.

9. W naszej parafii powstaje 16 Róża rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci. Patronem tej róży będzie błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia. Prosimy o kontakt z panią Dorotą – zelatorką róż rodziców lub z ks. proboszczem.