Ogłoszenia parafialne  - I Niedziela zwykła.

Święto Chrztu Pańskiego.

9.01.2022 r.

1. Dzisiaj, Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia . Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i trwa do wtorku          / 1 marca / przed Środą Popielcową.

2. W tym roku ze względu na ograniczenia sanitarne związane z epidemią - tradycyjnych wizyt duszpasterskich tzw. „ kolędy ” nie będzie. Można jednak uzgadniać z ks. proboszczem indywidualne odwiedziny u szczególnie zainteresowanych rodzin. Można to czynić osobiście w kancelarii parafialnej bądź telefonicznie.

Bóg zapłać wszystkim którzy w tym trudnym dla kościoła czasie troszczą się o funkcjonowanie parafii, uczęszczając na Msze święte                       i okazując troskę o stronę bytową świątyni. Niech Boże błogosławieństwo pozostanie w rodzinnych domach i umacnia dobre, pełne pokoju i wszelkiej obfitości życie. Jeśli rodziny pragną wesprzeć parafię ofiarą kolędową można to uczynić przelewem na konto parafialne bądź złożyć w kopercie w kancelarii, zakrystii kościoła lub na „tacę” w czasie niedzielnych Mszy św.. Ofiary przeznaczamy na zimowe utrzymanie parafii np. ogrzewanie kościoła  i dalsze prace inwestycyjne np. pozłocenie kopuł nawy głównej. Bóg zapłać za wyrozumiałość i ofiarność.

3. W związku z trwającymi indywidualnymi odwiedzinami duszpasterskimi rodzin tzw. kolędy - w miesiącu styczniu - czwartkowej wieczornej adoracji i modlitw o powołania nie będzie.

mbnp kartka 2021

okladka chor adoramus koleda (kliknij w okładkę)


17 października 2021 roku rozpoczął się etap lokalny konsultacji na szczeblu parafialnym i będzie on trwał do 3.IV.2022.
Naszym celem jest między innymi refleksja nad tym "Kim ja jestem w Kościele? Jak mogę budować wspólne dobro?" oraz jeszcze większe ożywienie życia wspólnego w naszej parafii.
linki do strony:  https://synod.mkw.pl/

 

 

jp2 grodzisk pomnik

 

 

 

 

pierwsze soboty

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.