Ogłoszenia parafialne  - IV Niedziela Wielkiego Postu. 19.03.2023 r.

  1. Dzisiejsza, 4 niedziela Wielkiego Postu, nosi nazwę niedzieli radości „ Laetare”. Radujmy się w Panu!
  2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień - 26 marca, w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je  ksiądz Marek Lemiech – proboszcz parafii pw. Matki Odkupiciela w Wielgolasie Brzezińskim. Prosimy o zarezerwowanie czasu na skupienie rekolekcyjne.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy przekazywać do siostry Justyny - w zakrystii, a w tygodniu do kancelarii parafialnej.
  4. Przypominamy, że w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych sakrament chrztu świętego udzielany będzie na Mszy św. o godz. 1300.
  5. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1700 dla dzieci z rodzinami, a o godz. 1830 dla wszystkich parafian. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiane będzie nabożeństwo „ Gorzkich żali ” o godz.1730.  Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Zachęcamy do nabywania świątecznych świec „Caritasowych” na wielkanocne stoły. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii.
  7. W sobotę 25 marca o godz.1600 zapraszamy na spotkanie z panią Magdaleną Leczkowską nt. „ Rodzic – sędzia czy mediator”. Spotkanie odbędzie się w Sali przy kawiarence w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
  8. W sobotę 25 marca o godz. 1000 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność licealistów klas pierwszych obowiązkowa.
  9. Jutro, 20 marca przypada uroczystość św. Józefa – opiekuna św. rodziny i ludzi pracy. Otoczmy nasze rodziny serdeczną modlitwą polecając je wstawiennictwu tak wspaniałego patrona ; a w sobotę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – zachęcamy do duchowej adopcji dzieci poczętych a nienarodzonych. Zapraszamy na Mszę św. o godz.1800.
  10. W czerwcu w Grodzisku Maz. odbędzie się XI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Zapraszamy do współpracy przy organizacji tego pięknego przedsięwzięcia. Plakat w gablocie z ogłoszeniami.

 

Rekolekcje - Białogóra ul. Lubiatowska 4c, Dom Rekolekcyjny w diecezji pelplińskiej.

1. Termin -  23-30. 07.2023r.

    Przed wyjazdem odbędzie się spotkanie organizacyjne.

2. Ksiądz rekolekcjonista - ks. Tomasz Syldatk -opiekun Domu Rekolekcyjno - Wypoczynkowego w Białogórze.

3. Temat: "Wartość miłości małżeńskiej"- Formacja będzie w postaci konferencyjno-warsztatowej.

4. Podczas spotkań formacyjnych dzieci będą pod opieką diakonii.

5. Koszty tygodniowego pobytu:

    dorośli- 920 zł

    młodzież-(13-19) - 770 zł,

    dzieci    - (3-12)  - 660 zł

    maluchy- (0-3)  -   245 zł.

Kontakt w sprawie rekolekcji: 603 884 906

Link: https://www.dombialogora.pl/kontakt.html .

rekolekcjeL bialogora 2023

Środa popielcowa 2023

209A1066

 

 


 

 pierwsze soboty

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.