Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu.
1.12.2024 r.
1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Syna Bożego. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, realizowany pod hasłem: Pielgrzymi nadziei. Informujemy, że Msze św. roratnie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 630. Przypominamy, że 15 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. prof. Mieczysław Nowak znany nam, wybitny i doświadczony rekolekcjonista.
2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych / wspominkowa / . O godz. 1730 odmówimy różaniec w intencji naszych zmarłych, polecając wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do wiecznej ojczyzny.
3. W środę, 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Jest dzień modlitw za bezrobotnych – poszukujących pracy. W piątek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Nie zapomnijmy obdarować swoich bliskich a zwłaszcza dzieci drobnymi upominkami.
4. Informujemy, iż są wolne intencje na Mszach św. porannych i wieczornych w czasie rekolekcji oraz w okresie świąt. W miesiącach styczeń ,luty, marzec można zamawiać Msze św. gregoriańskie.
5. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.
6. Za tydzień dzień solidarności z kościołem Wschodnim. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie katolików w krajach byłego ZSRR.
7. W sobotę 7 grudnia o godz. 1000 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Przypominamy o uzupełnieniu brakujących danych np. aktów chrztu, świadka czy imienia świętego patrona. Obecność młodzieży licealnej obowiązkowa.
8. Od poniedziałku 2 grudnia ze względu na Msze św. roratnie - nie będzie odprawiana Msza św. o godz.1900. Przywrócimy tę Mszę św. w lutym 2025 r. po wizytach duszpasterskich – kolędzie.
9. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia na Mszy św. o godz.1130 odbędzie się rozdanie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. comiesięczne spotkanie rodziców i dzieci w dolnym kościele.
10. Zapraszamy do konkursu na rodzinną szopkę bożonarodzeniową. Termin dostarczenia prac upływa 15 grudnia 2024 r. a ogłoszenia wyników 22 grudnia 2024 r. na Mszy św. o godz. 1130.