pielgrzymka wlochy 2020

Rzym (3 pełne dni) - Watykan - Castel Gandolfo - Asyż - Cortona - Florencja - Siena - Divino Amore

 

Dzień 1

Przyjazd na lotnisko w Warszawie-Modlin o godz. 12:05. Lądowanie w Rzymie. Nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości. Transfer do hotelu, nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do Rzymu, udział we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II. Potem spacer z przewodnikiem przez Rzym Barokowy: Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie i na koniec Piazza del Popolo z Bazyliką Najświętszej Marii Panny Wszystkich Ludzi oraz Bazylika Matki Boskiej Większej, zbudowana w miejscu, gdzie latem w Rzymie spadł śnieg. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Po śniadaniu ponowny wyjazd do RzymuMuzea Watykańskie – jedne z najbogatszych muzeów świata z ogromną kolekcją sztuki greckiej, rzymskiej i nowożytnej, Galeria Map, arrasy, Sala Sobieskiego oraz Kaplica Sykstyńska.  Przejście do Bazyliki Św. Piotra – najważniejszego kościoła w chrześcijaństwie, modlitwa u grobu św. Jana Pawła II, groty watykańskie z grobami papieży. Następnie starożytna część Rzymu: Koloseum i Forum Romanum (oba z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Ołtarz Ojczyzny i Plac Wenecki. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i przejazd do Castel Gandolfo, zwiedzanie Pałacu Apostolskiego z pamiątkami związanymi ze św. Janem Pawłem II oraz piękne widoki na jezioro Albano.  Potem dalsze zwiedzanie Rzymu. Bazylika Św. Janów na Lateranie i Schody Święte. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami oraz do opactwa Tre Fontane, nad którym opiekę sprawują Ojcowie Trapiści. Nawiedzenie rzymskich katakumb i kościoła Quo Vadis. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd na Plac św. Piotra na Audiencję Generalną (jeśli Papież będzie w Rzymie), potem wyjazd do Asyżu: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Franciszka z jej słynnymi freskami, Msza św. Następnie spacer po miasteczku: Piazza del Comune z kościołem Matki Boskiej na Minerwie, dom narodzin św. Franciszka i bazylika św. Klary. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. 

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Florencji, spacer przez miasto: kościół Santa Maria Novella,  baptysterium, katedra florencka, kościół św. Krzyża z grobami słynnych florentyńczyków, główny plac miasta: Piazza della Signoria z pomnikiem Dawida, Stary Most (Złotników). Potem przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.  

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Sieny, miasta św. Katarzyny: romańska Katedra ze słynną amboną, kościół św. Dominika, Piazza del Campo, czyli plac Sieny, na którym rokrocznie rozgrywany jest wyścig konny, zwany Palio. Ze Sieny przejazd do Cortony, typowego toskańskiego miasteczka na wzgórzu: mury miejskie z bramami, panorama fortecy medycejskiej. Przejazd na kolację i nocleg.  

Dzień 8 

Śniadanie.  Później kolacja i transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny do Polski. Lądowanie w Warszawie-Modlin o 19:00. Zakończenie pielgrzymki do Rzymu i Toskanii. 

CENA ZAWIERA

·       przelot Warszawa Modlin– Rzym – Warszawa Modlin, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm do 10 kg,

·       przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,

·       7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 

·       7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 kolacji,

·       Msze święte i opiekę duchową,

·       Opiekę pilota wycieczek,

·       Obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,

·       Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

·       ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł), 

·       ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego: 20 kg – 390 zł; możliwość dokupienia bagażu jedynie w dniu podpisania umowy,

·       dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Włoch, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz ewentualnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej, 

·       dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (110 zł za lot w dwie strony), 

·       napojów do kolacji

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.