wspólnota „Dzieci Maryi”

 

W tym roku zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami w Pierwsze Soboty Miesiąca na wspólną Eucharystię o godzinie 18:00.

Po Mszy Świętej odmówimy wspólnie różaniec z okazji I Soboty.

Następnie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi do kawiarenki na spotkanie ze Słowem Bożym.

Chcemy wspólnie rozważać Słowo Boże, dzielić się nim i modlić wg metody Lectio Divina.

 

informacje:

Agata Piwowarczyk Tel.: 720- 763- 890 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Izabela ŻylińskTel.: 880-850-973 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Przez Maryję do Jezusa” – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

„Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu.”

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie mówiąc o sakramencie małżeństwa zwracał uwagę, ze znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem, którzy zawierają przymierze małżeńskie. Jednak relacje między mężczyzną i kobietą nie są wolne od zła, które dotyka człowieka tak z zewnątrz, jak i z jego wnętrza. Ten nieporządek wynikający z grzechu wypaczył wzajemną komunię mężczyzny i kobiety, jaka była od początku darem Stwórcy. „W sakramencie małżeństwa to Bóg czyni siebie gwarantem i zobowiązuje się dokonać tego, co znaki sakramentalne wyrażają i co jest w nich celebrowane, mianowicie ukształtowania jedności z dwojga różnych.”.

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami – darami. Są to codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Panem, codzienna modlitwa rodziny, jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu (grupa 4-7 małżeństw), uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych. Nie są one celem samym w sobie, ale środkiem do celu. Ich realizowanie odbywa się w małżeństwie poprzez codzienny wspólny wysiłek małżonków, podejmujących i realizujących poszczególne zobowiązania oraz poprzez wzajemną pomoc małżeństw w kręgu w dążeniu do Chrystusa (idea małej grupy jako środowiska koniecznego do wzrostu wiary).

Małżeństwa należące do Domowego Kościoła wezwane są do posługi na rzecz własnej rodziny, posługi rozumianej jako budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości. Wspólnoty, w której świadomość, że wszyscy jej członkowie są dziećmi Jedynego Boga i stąd posiadają swą niepowtarzalność oraz godność, bez względu na wiek i stopień rozwoju. Taka świadomość uzdalnia do wielkodusznej postawy służby na rzecz rodziny i poszczególnych jej członków, a także przyjmowania daru służby od innych. Wtedy wspólnota rodzinna staje się wielką szansą dla wszechstronnego rozwoju człowieka – jego wzrastania w Bogu, poznawania prawdy o sobie samym, uczenia się miłości.

 

Domowy Kościół w naszej parafii:

kdpiaskowa baner

(link)

Chór Kameralny Adoramus Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy powstał w lutym 2013 roku z inicjatywy księdza Proboszcza Jarosława Miętusa.

            Zespół tworzą ludzie różnych profesji i zainteresowań. Wszystkich łączy zamiłowanie do muzyki wokalnej, szczególnie sakralnych utworów chóralnych. Chór Kameralny Adoramus bierze czynny udział w życiu Parafii śpiewając podczas wybranych mszy świętych oraz uświetniając uroczystości kościelne. Śpiew chóralny sprzyja pełnemu przeżyciu duchowemu liturgii.

Podstawę repertuaru Zespołu stanowią wielogłosowe pieśni a cappella różnych epok. Zgodnie z misją chóru parafialnego, są one powiązane z porządkiem roku liturgicznego w kościele. Od początku swojego istnienia Chór Kameralny Adoramus uczestniczy w cyklicznych kolędowych spotkaniach chórów i zespołów odbywających się w Kościele MBNP w Grodzisku Mazowieckim oraz Adoracji Grobu Pańskiego wykonując bogaty repertuar pieśni pasyjnych.

            Zespół, od chwili jego powstania, prowadzi Małgorzata Grabska – absolwentka Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Pedagogiki Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

W latach 2013-16 emisją głosu w zespole zajmowała się Anna Maria Krawczykiewicz.

            Chór Kameralny Adoramus zaprasza do wspólnego śpiewania!

Najważniejszym warunkiem przyjęcia jest chęć śpiewania w zespole oraz słuch muzyczny, pomocna będzie dobra pamięć, a konieczna - systematyczność.

Nie wymagamy przygotowania muzycznego, ani znajomości nut. Chór zapewnia cotygodniowe próby, miłą atmosferę, regularne ćwiczenia emisyjne oraz możliwość publicznych występów.

Próby odbywają się w każdą środę w godz. 18.30 - 20.30. Warto spróbować !.

Wszystkich chętnych dorosłych (osoby pracujące, studentów) prosimy o skontaktowanie się z nami. Telefon do dyrygentki Małgorzaty Grabskiej: 606 644 556.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/AdoramusChorKameralnyParafiiMBNP

Serdecznie zapraszamy!

 

chor adoramus 27.04.2022

27.04.2022 Chór Adoramus z ks. Biskupem Rafałem Markowskim i ks. Proboszczem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim - Jarosławem Miętusem.   Foto: Sylvia Pe

Adoramus m

 

 

rozaniec za dzieci

 

CZYM JEST RÓŻANIEC RODZICÓW?
To wspólnotowa modlitwa rodziców w intencji dzieci na różańcu, przy czym każdy z rodziców odmawia tylko jedną dziesiątkę różańca.
Po co taka modlitwa?
Jako rodzice pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe. Dbamy o ich rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny. Zdajemy sobie jednak sprawę z naszej ograniczoności i ogromu zła, jakie nas otacza: narkomania, alkoholizm, pornografia, rozboje, okultyzm, sekty..., można wymieniać w nieskończoność! Niestety, często są to nie tylko zagrożenia zewnętrzne, ale również trudna sytuacja w naszych rodzinach. Co zrobić aby przerwać ten łańcuch zła? Sami z siebie nic nie możemy uczynić! Zawierzmy więc nasze dzieci, rodziny i nas samych Panu Jezusowi przez ręce Jego Matki. Jak to zrobić?
Jednym ze sposobów jest Różaniec Rodziców.

CO DAJE MODLITWA RÓŻAŃCEM RODZICÓW?
Świadomość tej wspólnej modlitwy i opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicom niesłychany spokój. Modlitwa ta często uwalnia od lęków o dziecko, o jego bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Dotyczy to zwłaszcza matek, a ojcom pozwala na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka i okazanie miłości. Modlitwą obejmujemy nasze dzieci, ale modlitwa ta uzdrawia również relacje w naszych rodzinach. Pozwólmy Panu Jezusowi na dotknięcie każdej naszej rodziny i uleczenie jej. Pan Jezus nie odmawia żadnej naszej prośbie, zanoszonej do Niego przez ręce Jego Matki.

JAK WIELU RODZICÓW MODLI SIĘ W TEN SPOSÓB?


Obecnie istnieje ponad 2000 róż (tak w tradycyjnej nomenklaturze nazywamy 20 osobowe grupy rodziców) co oznacza, że codziennie 40.000 rodziców modli się za swoje dzieci na różańcu.
Również przy naszej parafii rodzice modlą się Różańcem Rodziców. Istnieje już 6 pełnych róż , a do kolejnej przystępują nowi rodzice. Co ważne, nie są to rodzice wyłącznie z naszej parafii, ale również nasi przyjaciele, krewni i znajomi mieszkający na terenie całej Polski.
Róże w  parafii MBNP w Grodzisku Maz. i ich patroni:
1.Św.Siostry Faustyny Kowalskiej powstała 06.04.2013
2.Św.Joanny Beretty-Molli powstała 02.10.2013
3.Św.Jana Pawła II powstała 23.10.2013
4.Aniołów Stróżów powstała 21.12.2013
5.Św.Ojca Pio powstała 12.02.2014
6.Św.Michała Archanioła powstała 28.05.2014

7. ................... CZEKA NA CIEBIE !!!

Róże zarejestrowane są na stronie inicjatorów dzieła różańca rodziców (numery są podane przy patronach),tam również można przeczytać o historii,świadectwa,rozważania.

WWW.ROZANIECRODZICOW.PL

 

Moderatorką róż w naszej parafii jest Dorota Piziorska
tel.509189727 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Cztery minuty dziennie !!! - tyle czasu potrzeba na odmówienie dziesiątki Różańca za swoje dzieci i dzieci wszystkich modlących się. To prawdziwy szturm nieba w intencji naszego potomstwa.

 

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.