Ogłoszenia parafialne  - I Niedziela Adwentu.

1. Rozpoczeliśmy Adwent – czas przygotowania na przyjście Syna Bożego. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Informujemy, że Msze św. roratnie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 6:30. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego, pełnego wiary i tradycji uczestnictwa w porannej Mszy św. Nie zapominajmy o roratnich świecach – lampionach będących znakiem szczególnym na czas refleksji adwentowej. Przypominamy, że 17 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Michał Płoszajski.

2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych / wspominkowa / . O godz. 17:30 odmówimy różaniec w intencji naszych zmarłych, polecając wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do wiecznej ojczyzny.

3. W poniedziałek 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Jest to również dzień modlitw za bezrobotnych – poszukujących pracy. W środę 6 grudniawspomnienie św. Mikołaja. Nie zapomnijmy obdarować swoich bliskich a zwłaszcza dzieci drobnymi upominkami.

4. Dzisiaj przeżywamy  dzień solidarności z kościołem Wschodnim. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie katolików w krajach byłego ZSRR.

5. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

6. Siostry Opatrzności Bożej zapraszają wspólnotę parafialną do dziękczynienia za dar 160 lat istnienia Zgromadzenia i posługi w Kościele. Uroczystość odbędzie się w dniu 10 grudnia 2017 roku w naszym kościele parafialnym. Mszę św.  o godz. 11:30 odprawi ks. bp. Stefan Regmunt. W dolnym kościele przez cały dzień będziemy mogli oglądać wystawę ukazującą historię zgromadzenia , której towarzyszyć będzie kiermasz prowadzony przez siostry. Zapraszamy.

7. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Godzinę Łaski o godz. 12:00 do kaplicy św. Jana Pawła II w dolnym kościele.

8. Od poniedziałku 4 grudnia do świąt Bożego Narodzenia, ze względu na poranną Mszę św. roratnią -  nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 19:00.

Szczęśliwa rodzina 12 2017

Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań małżeńskich.  Spotkania są dedykowane dla wszystkich małżeństw, niezależnie od stażu. Prowadzi je ks. Adam Bajorski - naprawdę wyjątkowy rekolekcjonista z wieloletnim doświadczeniem pracy dla i z małżeństwami.  Zapraszamy pary z naszej parafii i nie tylko :-) Każde spotkanie rozpoczyna Msza Święta o 19:00.  Terminy wszystkich spotkań - kliknij w plakat.

Terminy spotkań

· 18.10.2017 - środa 19:00