Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela zwykła.

1. W środę popielcową, 14 lutego od posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Okres czterdziestodniowej pokuty i modlitwy w intencji godnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Msze św. w tym dniu o godz. 10:00, 18:00 i 19:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich wierzących katolików między 18 a 60 rokiem życia. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w każdy piątek o godz. 17:00 dla dzieci z rodzinami, a o godz. 18:30 dla wszystkich parafian. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiane jest nabożeństwo „Gorzkich żali ” o godz.17:30. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W dzisiejszą niedzielę , 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy do modlitwy i szczególnej troski o ludzi cierpiących z powodu różnorakich dolegliwości, zwłaszcza tych, którzy będąc sami nie mogą liczyć na wsparcie rodziny.

3. W sobotę 17 lutego o godz. 10:00 zapraszamy na spotkania kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy zaniedbali ten sakrament do przyjścia na katechezę w kościele. Obecność gimnazjalistów obowiązkowa.

4. W tym roku przypada termin wizytacji kanonicznej parafii. Odbywa się ona raz na pięć lat. Gościć będziemy biskupa Rafał Markowskiego. Przewidziany termin to 4 marca 2018 r. Szczegóły podam w terminie późniejszym.

5. W niedzielę 4 marca o godz.19:00 rozpoczynamy nowy cykl nauk przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych do udziału, przypominając , że kurs jest jednym z warunków spisania protokołu przedmałżeńskiego. Konferencje odbywają się w sali przy kaplicy św. Jana Pawła II.

6. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń trzeźwościowych.

7. W naszej parafii odbywają się spotkania formacyjne dla małżeństw. Prowadzi je ks. dr Adam Bajorski – Misjonarz św. Rodziny. Kolejne spotkanie w poniedziałek 12 lutego na Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w kościele. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.

previous arrow
next arrow
Slider
 

Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań małżeńskich.  Spotkania są dedykowane dla wszystkich małżeństw, niezależnie od stażu. Prowadzi je ks. Adam Bajorski - naprawdę wyjątkowy rekolekcjonista z wieloletnim doświadczeniem pracy dla i z małżeństwami.  Zapraszamy pary z naszej parafii i nie tylko :-) Każde spotkanie rozpoczyna Msza Święta o 19:00.  Terminy wszystkich spotkań - kliknij w plakat.

Szczesliwa rodzina 05 2018

Terminy spotkań:
· 23.05.2018 - środa 19:00
· 13.06.2018 - środa 19:00

 REKOLEKCJE PUCK 2018

home main panorama

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.