Ogłoszenia parafialne  - VIII Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę 3 marca o godz.19:00 rozpoczynamy nowy cykl nauk przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych do udziału, przypominając , że kurs jest jednym z warunków spisania protokołu przedmałżeńskiego. Konferencje odbywają się w sali przy kaplicy św. Jana Pawła II.

2. W środę popielcową, 6 marca od posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Okres czterdziestodniowej pokuty i modlitwy w intencji godnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Msze św. w tym dniu o godz. 10:00, 18:00 i 19:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich wierzących katolików między 18 a 60 rokiem życia.  W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się  w każdy piątek o godz. 17:00  dla dzieci z rodzinami, a o godz. 18:30 dla wszystkich parafian. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiane jest nabożeństwo„Gorzkich żali ” o godz.17:30.  Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych / wspominkowa / . O godz. 17:30 odmówimy różaniec w intencji naszych zmarłych, polecając wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do wiecznej ojczyzny.

4. Dzisiaj  rozpoczynamy  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń trzeźwościowych.

5. W następną sobotę 9 marca o godz. 10:00 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy zaniedbali ten sakrament do przyjścia na katechezę w kościele. Obecność gimnazjalistów obowiązkowa.

6. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. prałata Mieczysława Nowaka z jego nową książką nawiązującą do szkoły życia. Polecamy księdza profesora modlitwom i dziękujemy za szczególną życzliwość.

7. Dziękujemy paniom, które poświęciły swój czas i siły by przywrócić pełen blask i czystość kościoła po „ brudnej” części remontu. Bóg zapłać.

Gorąco zapraszamy na Czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego tj. 8 czerwca 2019

W sobotni wieczór chcemy zgromadzić się w Wieczerniku, by wspólnie przyzywać Tego, który jest Stworzycielem i Pocieszycielem.

czuwanie 8.06.2019

pielgrzymka dzieci m 25.06.2019 d