Ogłoszenia parafialne – XVIII Niedziela zwykła

1. W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tzw. Matki Bożej Zielnej. Jednocześnie jest to święto Wojska Polskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę tj. o godz.8:00, 10:00 , 11:30, 13:00 i 18:00. W tym dniu obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów na koniec każdej Mszy św.

2. Sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy w intencji trzeźwości w polskich rodzinach.

3. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 17 sierpnia 2019 r. Zapisy przy stoliku z prasą.

4. Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 29.09 – 5.10.2019r. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej.

5. Zachęcamy do bezpiecznego odpoczynku w czasie wakacji przypominając o tym, że niedzielna Msza św. jest przywilejem i obowiązkiem wierzącego i praktykującego katolika..

6. W czwartek,  15 sierpnia 2019 r. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się tradycyjna Piesza Pielgrzymka z Grodziska Maz. do Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie. Pielgrzymka wyruszy sprzed kościoła św. Anny o godz.8:00. Zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu religijnym.

INFORMACJE  DLA DZIECI:

1WIELKI TYDZIEŃ W DOMU – zachęcamy, abyście zbierali dobre uczynki  dla Pana Jezusa, przebywając z rodziną i modląc się w domu. Możecie je zaznaczać serduszkami w naszych książeczkach z Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali (tam, gdzie jest miejsce na naklejkę). Tak pomagamy nieść krzyż Jezusowi i chorym ludziom. Naklejki otrzymacie, jak się spotkamy.

2) I  KOMUNIA - Wszystkie przygotowania do I Komunii są w naszej parafii zawieszone do odwołania! - nie możemy przygotowywać się razem, ale wy możecie dalej przygotowywać swoje serca na spotkanie z Panem Jezusem w domu.

Bardzo prosimy Rodziców, aby Wam pomogli. Jak? Zobaczcie (tutaj).

3) Zapraszamy dzieci  na bardzo ciekawy program w internecie pod nazwą: "Mocni w Duchu Dzieciom"  nadawany codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00. do 12.30. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Jest propozycją Kościoła, by urozmaicić czas dzieciom poprzez interesujący przekaz Ewangelii w czasie kwarantanny i wspomóc rodziców. (MocniTV)

4) Zapraszamy na rekolekcje dla dzieci  w internecie: Opowieści z Narnii dla najmłodszych
( link na youtube) (synaj.tv). Warto zobaczyć!

A my, Kochane Dzieci pamiętamy o Was i Waszych Rodzinach w codziennej modlitwie i też prosimy, byście łączyli się z nami w rodzinach w modlitwie, szczególnie różańcowej codziennie o godz.20.30. - Księża i Siostry

Wszystkie nowe informacje będą umieszczane na stronie!

DUCHOWA ADOPCJA PLAKAT2020

meski rozaniec

rekolekcje 4 7 2020

pielgrzymka wlochy 2020