Ogłoszenia parafialne

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

21.11.2021 r.

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Polecamy modlitwom naszych parafian osoby angażujące się w działalność społeczną Kościoła.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Syna Bożego. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Informujemy, że Msze św. roratnie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 630. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego, pełnego wiary i tradycji uczestnictwa w porannej Mszy św. Nie zapominajmy o roratnich świecach – lampionach będących znakiem szczególnym na czas refleksji adwentowej. Przypominamy, że 12 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Adamski – Wicerektor   Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie .

3. W dzisiejszą niedzielę 21 listopada na prośbę  Przewodniczącego Episkopatu Polski i naszego ordynariusza Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę  do puszek na rzecz migrantów. Polecamy tę zbiórkę ofiarności naszych parafian. Bóg zapłać.

4. Pan organista rozpoczął roznoszenie opłatków wigilijnych. Polecamy Pana Organistę życzliwości naszych parafian.

5. Od pierwszej niedzieli adwentu zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

6. W tym roku nasza parafia przystąpiła do świątecznej zbiórki artykułów higienicznych” Paczuszka dla Maluszka” prowadzonej przez fundację Małych Stópek. Akcja prowadzona jest na rzecz domów samotnych matek i hospicjów dziecięcych. U pań z Parafialnego Caritasu dostępne są ulotki i wszystkie potrzebne informacje.

mbnp kartka 2021

okladka chor adoramus koleda (kliknij w okładkę)


17 października 2021 roku rozpoczął się etap lokalny konsultacji na szczeblu parafialnym i będzie on trwał do 3.IV.2022.
Naszym celem jest między innymi refleksja nad tym "Kim ja jestem w Kościele? Jak mogę budować wspólne dobro?" oraz jeszcze większe ożywienie życia wspólnego w naszej parafii.
linki do strony:  https://synod.mkw.pl/

 

 

jp2 grodzisk pomnik

 

 

 

 

pierwsze soboty

Wszelkie uwagi oraz artykuły na stronę od grup parafialnych proszę kierować mailem: dariusz.kuzma@mbnp.waw.pl

Witryna www.mbnp.waw.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.