Ogłoszenia parafialne  - I Niedziela Adwentu.

28.11.2021 r.

1. Rozpoczęliśmy  Adwent – czas przygotowania na przyjście Syna Bożego. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Informujemy, że Msze św. roratnie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 630. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego, pełnego wiary i tradycji uczestnictwa w porannej Mszy św. Nie zapominajmy o roratnich świecach – lampionach będących znakiem szczególnym na czas refleksji adwentowej. Przypominamy, że 12 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Adamski – Wicerektor   Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie .

2. W sobotę 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Jest to również dzień modlitw za bezrobotnych – poszukujących pracy.

3.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy  dzień solidarności z kościołem Wschodnim. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie katolików w krajach byłego ZSRR.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w stosownych nabożeństwach.

5. Od pierwszej niedzieli adwentu zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

6. W tym roku nasza parafia przystąpiła do świątecznej zbiórki artykułów higienicznych” Paczuszka dla Maluszka” prowadzonej przez fundację Małych Stópek. Akcja prowadzona jest na rzecz domów samotnych matek i hospicjów dziecięcych. U pań z Parafialnego Caritasu dostępne są ulotki i wszystkie potrzebne informacje.

7. W dzisiejszą niedzielę gościmy przedstawicieli szkoły specjalnej z Grodziska Mazowieckiego. Zapoznamy się ze specyfiką działalności szkoły oraz wspomożemy ofiarą adwentową. Polecam życzliwości parafian tych wszystkich, którzy, wychowują i nauczają w tej szkole.

splyw_2024.png

bialogora2024.jpg